Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

APLIKACJA I ZDEJMOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Przed aplikacją soczewek należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk i dokładnym ich wysuszeniu. Należy pamiętać, że soczewka nie lubi kontaktu z wodą, która pełna jest groźnych bakterii. Do wysuszenia rąk najlepiej używać ręcznika, który się nie mechaci i nie pozostawi na naszych rekach pyłków ( te mogą przykleić się na soczewkę i podrażniać oko )

Wyjmując soczewkę kontaktową z pojemniczka, należy dokładnie obejrzeć

czy jest nie zabrudzona, posiada właściwości przezroczystości i nie ma na niej uszkodzeń.

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zmiany, wymień soczewkę na nową.

Zakładanie soczewek kontaktowych powinno się zawsze wykonywać poczynając od tego samego oka.

Kolejność, od jakiego oka zaczniemy, nie ma znaczenia. Raz podjęta decyzja o zakładaniu od lewego lub prawego oka, przyniesie pewność, że się nie pomylimy. Zdejmowanie soczewek, również rozpoczynamy od tego samego oka, dzięki czemu soczewki zawsze trafiają do odpowiedniej komory pojemniczka.

Odmienne flory bakteryjne znajdujące się w prawym czy lewym oku mogą być przyczyną swędzenia, pieczenia czy też łzawienia. Dlatego też zakładanie soczewek naprzemiennie nie jest wskazane.

Weź jedną z soczewek, połóż ją na dłoni drugiej ręki, nalej płynu do czyszczenia

i delikatnie palcem pocieraj soczewkę najpierw z jednej potem z drugiej strony.

 Umytą soczewkę umieść na opuszku palca wskazującego. Sprawdź czy soczewka nie jest wywinięta na lewą stronę.

Przeważnie odróżnisz to patrząc na krawędzie soczewki.

Jeżeli są gładkie (brzegi biegną gładko do góry) oznacza to, że soczewka jest na właściwej stronie. Jeżeli są ostre i wystają na zewnątrz, najprawdopodobniej soczewka jest na niewłaściwej stronie i należy ją wywinąć .

Przystępujemy do aplikacji soczewki.Soczewkę mamy na palcu wskazującym a drugą ręką odchylamy powieki górną i dolną, przy pomocy palca wskazującego

i kciuka. Soczewkę należy umieścić na białej części oka.

W tym celu spoglądamy w górę, aby uzyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni.

Oko powinno być nieruchome, należy powstrzymać odruch mrugania.

Zakładając soczewkę można również spróbować patrzeć w dół - oczywiście cały czas przytrzymując powiekę. Wówczas nie mamy uczucia, wkładania palca prosto w źrenicę.

Jak soczewka jest już na oku, puść powiekę, zamknij delikatnie oko i pozwól soczewce dokładnie się dopasować do oka. Jeśli czujesz dyskomfort, delikatnie pomasuj powiekę, tym samym jakby masując soczewkę (w ten sposób pomagasz jej się ułożyć na oku).

Przystępujemy do aplikacji drugiej soczewki

Przystępując do zdejmowania soczewek kontaktowych, należy tych samych zasad higieny i pamiętać o kolejności, przyjętej przy zakładaniu soczewek.

Patrząc w górę, należy powoli przesunąć palcem wskazującym soczewkę na białą część oka, po czym delikatnie chwycić palcem wskazującym i kciukiem, wykonując ruch podobny do lekkiego uszczypnięcia.

Soczewkę należy umieścić w pojemniku z płynem.

Jeżeli jest to soczewka jednodniowa lub nadszedł czas jej wymiany, soczewkę należy wyrzucić.

Czynność należy powtórzyć dla kolejnego oka.

Informacja o pielęgnacji soczewek kontaktowych 

Adres
  GoodDayLens
ul. Murckowska 42
43-143  Lędziny  Polska
e-mail
gooddaylens@interia.eu

soczewki@gooddaylens.com

Telefon
48 - 786 217 900
48 - 786 217 901
48 - 786 217 902